Září 2011

Já, jasně!

26. září 2011 v 20:11 | kacalanka |  Kecy
já jsem já, to je snad logické.
Ale recept na originalitu? To neexistuje. Na internetu najdete plno článků typu ,, jak být originální'' ,ale všechny omílají to samé. Mohla bych taky vypisovat, že nemáte kopírovat cizí styl a ptát tisíce rad,ale proč? Napište jediný důvod, proč bych to měla dělat? Každý má být svůj a neměnit se. To neplatí u agresivity atd.
Tam bych to této variantě uvažovala. Osobně se měnit nechci a myslím si, že ostatním záleží na tom jací jsme vevnitř a ne na co si hrajeme. Pro každého existují praví kamarádi i partner.
Takže ve zkratce:

ORIGINALITA = BÝT SÁM SEBOU

To pro vás asi není nic nového,ale jsou lidé, kteří si myslí, že jsou neviditelní a že pro nikoho nic neznamenají a proto se změní. Tím ztratí pravé přátele. Sice získá nové,ale těm nezáleží na něm, jako člověku,ale na tom, že stejně jako oni kopírují ten styl. Někomu to dojde brzo, někomu pozdě a někomu nikdy! Takoví lidé jsou chudáci, ikdyž si to sami nepřiznají.

Dotaz: Znáte někoho, kdo patří do těch, kteří kopírují nějaký styl? Emo, Scene atd. Nic proti nim nemám,ale nejsou sami sebou.
Těším se na věše komenty,

Kacalanka


zděšení!! nechápu

23. září 2011 v 14:28 | kacalan |  Kecy
S hrůzou jsem dnes ve škole zjistila, že existují tací, kteří ve svých 14 letech nemají žádného koníčka a nemít kamarády, tak sedí celý den doma u PC! Vždyť existuje tolik věcí, které se dají dělat!
Já mám opačný problém potřebovala bych třikrát tak dlouhý den, abych stihla vše, co bych chtěla.
jsem aktivní člověk a málokdy dokážu jen tak sedět a koukat do zdi. Pořád něco dělám. A to nemluvím jen o kroužcích nebo o blogu,ale i když čekám na trolejbus tak buď pletu náramky nebo čtu knížku, prostě pořád něco.
Ale když už jsem zmínila ty kroužky, miluju sport, pohyb atd. Od pěti let chodím do ZUŠ (základní umělecké školy), takže letos budu absolvent prvního stupně. To mi zabere jen Dva dny v týdnu,ale cvičím i doma, protože chci být dobrá a ještě lepší. Kdybych vám mohla poradit, určitě zkuste nějaký druh tance. Nemusí to být hned v ZUŠce, ale jakýkoliv tanec.
Ať už balet, HipHop, břišní tance nebo Streat Dance, na tom nezáleží,ale musí vás to bavit.
Nevíte si rady? Co by pro vás bylo nejvhodnější? Můžete se inspirovat:

Balet
Balet je forma scénického tance, která využívá choreografii. Balet může být samostatné dílo, nebo může být součástí opery

Společenské tance
Chacha, Tango, jive, Waltz...
Tance pro dvojice i jednotlivce. Zkládají se z tanečních kroků, těžších i lehčích.

HipHop
Hiphopová hudba vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper.
Hiphop je podle mě jeden z nejjednodušších tanců. 100% je jednodušší než BK nebo balet.

Break Dance
Nejedná se o nic lehkého., je to takové to ,,válení po zemi'', přemety, točení skoky atd.
Prvky break dance
Power Moves
K provedení triku je potřebný nejen švih, ale důležitá je i stabilita, rotace a jak název napovídá, tak i síla. Tanečníkovy Power Moves by měly opisovat kružnici. Snad nejjednodušší Power Move je Back Spin - točení na zádech, k jednomu z nejtěžších prvků této skupiny patří 1990 - točení na jedné ruce. Dále jsou tu například Vrtulník, Kola, 2000.
Freezy
Zastavení se v určité taneční pozici a vydržení v ní jak to jen nejdéle jde. Například veleznámá Airchair či Hollowback.
Footwork
Na stabilitu ne příliš náročná práce nohou v podřepu. Je ovšem vyžadována rychlost, propracovanost a souslednost pohybů. Většina prvků vychází z jednoduchého základu Footworku jménem 6 step.
Toprock
Důležitá součást break dance. Tanečník tančí pouze na nohách, ve stojě. Jeho kroky by měly opisovat kružnici. Díky toprocku lze provázat jednotlivé power moves, freezy a ostatní, a tudíž tanec dostane ucelenou podobu.
Uprock
Jsou kroky používané při náznaku souboje. Tanečníci se však navzájem nedostanou do přímého kontaktu. Patří sem nepochybně přemety, salta, vruty a další akrobatické prvky.

Moderní tance
pro jednotlivce, páry i skupiny. tanec spočívá na choreografii. Může být míchán s prvky jiných tanců.


Břišní tance
Tanec zavisí hlavně na pohybu pánve, břišních a prsních svalů a rukou. tancuje se s penízkovými šátky i bez a je vhodný pro každé, bez ohledu na talent a věk.
Břišní tanečnice - ilustrační foto.

Fitnes tanec
zumba atd. tanec na hudbu s prvky aerobiku, ale úspůsoben do nové podoby

Aerobik
zná snad každý. cviky, při kterých si protáhnete svaly, zapotíte a při tom posloucháte rytmickou hudbu.

samozřejmě je tanců víc,ale ty nejznámější jsem vám osvětlila. Tak zkuste nějaký tanec a určitě vás to chytne.

Mrkající

Aokigahara

23. září 2011 v 13:10 | Kaori-chan
Aokigahara
Je to les na severu Japonska,leží u úpatí hory Fukai.Společnost by se o něm vůbec nedověděla,kdyby to nebylo oblíbené místo sebevrahů pro jejich ,,vyzvobození".Nedávno sem o tom viděla video,vyšetřovatel tam mluvil o hledání těl a také nakonec jedno našel...Na místní policii je dokonce speciální oddělení,které se vyšetřiváním těchto případů zabývá.Nejzaráživější na tom ale jsou celkové dojmy z onoho lesa.Lidé v se v něm cítí stísněně a to podněcuje jejich chut se zabít.Po celém lese,jak sem viděla na videu,jsou poházené odpadky a zbytky oblečení a majetku návštěvníků.Aokigahara je rozdělená na část veřejnosti zpřístupněnou a znepřístupněnou.Před tou uzavřenou je cedule s nápisem:,,Život je dar od vašich.Myslete na ně,a na vaše rodiče a děti.Sebevražda není řešení".Možná to zní jako fikce,ale je to pravda.A pak mi říkejte že přeháním....
Kaori-chanPěšina v lese,pro někoho může být i poslední...
Cedule s varováním pro sebevrahy

Ostrov panenek

23. září 2011 v 12:54 | Kaori-chan
Ostrov panenek
Leží v Mexiku a doslova ,,plave" na vodě.Kdokoli kolem něho propluje či projde tomu zaručeně přeběhne mráz po zádech...Takový je Ostrov panenek,jeho mateřštinou ,,La isla De la Mulecas".Všechny do poslední je sesbíral jeden místní,podle ostatních obyvatel pěkný podivín.Všechny jeho svěřenkyně už dosloužily a jejich dětští opatrovníci je už vyhodili.Tenhle pán je ale sesbíral a doted,zničené a všemozně poškozené pořád hlídají jeho chatrč před zlými duchy,přestože podivín už nežije... Panenky mu měli zajistit ochranu jeho chatrče před zlými duchy.Na jeho místě bych se ale spíš bála těch panenek.... Ted se stal Ostrov panenek velkou turistickou atrakcí a to z jediného důvodu.Lidé se prostě bojí rádi.I já bych tento ,,výlet" s velkou radostí přijala a klidně bych protrpěla těch pár hodin v letadle.....Hlavně že bych viděla slavný ,,Isla de Mulecas"
Kaori-chan

Nová blogerka!!!

23. září 2011 v 7:00 | Kaclanka |  Kecy

Máte štěstí, že se jedna úžasná holka rozhodla psát zrovna sem. Jmenuje se Kaori-Chan a je prostě úžasná. Má ráda manda, strašidelné věci ...
Tímto ji tady vítám a doufám, že se její články budou líbit a, že jí nebudu lézt na nervy.
KCH rubrika z názvem Scary, je jen její a má ji na starosti.

Ps: Pořád se můžete příhlásit. Dobrých blogerů není nikdy dost. Hlaste se do komentů nebo na můj mail kacalan@seznam.cz .

vaše kacalanka

Dobré ránko

21. září 2011 v 6:18 | kacalanka |  Kecy

Dobré ránko

to platí pro všechny, kteří nemuseli vstávat 5:30, protože mají na 7 němčinu!
Ještě že nám včera odpadly na 7 sportovky, protože devět hodin ve škole fakt být nemusím! Taky máte takové šílené rozvrhy? A to nepočítám učitele a jejich naštvanost pomalu nonstop!

omlouvám se, nestihla jsem co chtěla,ale musím jít! Ujede mi trolejbus. Vrrrrrr

vaše Kacalanka


spojení blogů - Hledá se blogerka

20. září 2011 v 19:48 | kacalanka |  Kecy
Možná jste si všimli, že se na blogu objevili články z blogu mahlava.blog.cz ,který ode dneška neexistuje. Ty zajímavé články jsem dala sem do rubriky z mahlava.blog.cz a zbytek byl smazán. Druhou stránku kacalan-phota.blog.cz pořád mám a je tu na ni odkaz v rubrice fotky.

Hledá se Blogerku či blogerka!!!!!

protože chci, aby si tady každý přišel na svoje, hledám schopného blogera nebo blogerku, který bude psát o svých věcech, nikoliv kopírovat. Nestojí o přidávání obrázků a videí. Stojí o kvalitní články , které můžou být dozdobeny obrázkem atd.

pozor!!! Pokud se přihlásíš, nebudeš spolumajtelem blogu,ale jen budeš mít svoji složku ( klidně i víc) a v té budou tvé články. ) souhlasím s rozcestníkem a pár rubrikama.

na druhu vkládání se domluvíme !

Pokud máte zájem, pište na e-mail kacalan@seznam.cz

těším se na vás
Kacalanka

Staré fotky

20. září 2011 v 18:26 | Kacalanka
moje staré fotky převážně našeho zvěřince najdete na blogu

kacalan-phota.blog.cz

další fotky budu dávat už na tento blog

Chceš? Ne!

20. září 2011 v 18:11 | Kacalanka |  Moudra od puberťáka :)
Určitě nechce slyšet,že jsem proti kouření,ale znám lidi,kteří si pod pojmem dám si občas, představují 3x týdně.
Taky jsem to zkusila,ale bylo to spíš frajeřina. Tehdy jsem podlehla nátlaku a zkusila to. Přišlo se na to na školní akci, kdy to holky nevydržely a po tří denním absťáku, je cíga úplně pálily. Učitelka na nás byla hodně a pod slibem, že to už neuděláme, to nikomu neřekla. Byly jsme šťastné. Učitelka mě k nim přiřadila, ikdyž jsem si ani nepopotáhla.
Holky zkoušely přestat,ale nějak to něšlo. Přešly na pojem občas a neřešily to. Já ne. Po té věci jsem řekla, že už nikdy.
Šlo to těžce, protože moje mamka je těžky kuřák a musí často kouřit.Ale dokázala jsem to.
Začala jsem víc sportovat a našla svého miláčka. Blog.cz . Chtěla jsem pomoct kamarádkám,ale ony nechtěla a vždy my jetš vnucovaly cigarety. Vždycky jsme se pohádaly, protože to nechtěly pochopit. Na konci roku odešly ze školy.
Od té doby jsme se neviděly. Nebyly jediné,které podlehly kouření. Našla jsem si nové a mnohem lepší kamarádky.
Moje nej kamarádka nemůže kouřit kvůli plícím ,ale ani by nechtěla. Máme však partu a občas se k nám vecpe jedna holka. Už ji docela bereme,ale podlehla kouření. Občas nás všechny zatáhne do lesa a nutí každého potáhnout. jsme jen dvě,které si nikdy nepotáhly. Moje nej kamarádka a já. Pokaždé mi to nutí a já pokaždé odmítá. Celé mé já se bouří,když vidím,jak ty chudáky nutí. Vždyť oni ani neví,s čím si zahrávají. Někteří z party s náma nechodí,když tam ona je. Myslí si,že by jí podlehli a pod nátlakem si potáhli. Bívají s náma čím dál míň. teď se scházíme bez ní. Stala se nejlepší kamarádkou jedné z party. Ta holka bez ní nechce nikam chodit a proto se scházíme bez ní. Je smutné,že nám vzala bezva kamarádku,ale horší je,že oan nemá nikoho ráda,jen jednu věc. Cigarety.
Tento příběh je delší,ale je bohužel pravdivý a docela poučný. Jasně cigarety škodí zdraví,ale člověk se hrotí fyzicky i psychicky.

Můj názor na Vegetariánství

20. září 2011 v 18:10 | Kacalanka
Zajímavé téma. Sama moc maso nemusím, jen párky a některé kousky kuřecího masa. Vím , že maso je důležité pro vývoj organismu. Sama se dokážu s masa i pozvracet. ASi si budete myslet, že jsem divná,ale s krve se mi dělá hodně špatně akdyž je v masu šlacha nebo tak něco, opravdu je mi z toho špatně. Ze zeleniny a ovoce dokážu sníst cokoliv. Myslím si, že existují 2 skupiny vegetariánů.
1. mají rádi zvířata a nechtějí jim ubližovat.
Chápu, že by nedokázali sníst něco, co bylo živé,ale když ho nesní oni, sní ho někdo nebo něco jiného. Asi je to divný názor ,ale je můj. Tito nejí ani jiné živočišné výrobky. to znamená vejce, mléko, ml. výrobky atd.
2. Nechutná jim chuť masa. Tam patřím i já. Možná ani ne tak chuť masa,ale prostě se mi to hnusí.
Určitě jsou lidi,kteří si myslí, že jsem divná,ale zeleninu a ovoce mám radši.
A co vy?

Sny - Kluk

20. září 2011 v 18:08 | Kacalanka
I u mě je kluk,který se mi líbí. Je to normální,ale patří to k těm povrchovým snům.
Když ho potkám,třepou se mi kolena,ale když mi neodepíše na SMS, nepropadám panice ani hysterii.
nechci být stíhačka ani zapomínat na kamarády. Své kamarády a kamarádky mám moc ráda a jsem jim vděčná, že jim nevadí moje občasné pohnutky pesimismu a ironie. Žádný kluk se jim v blízké době nevyrovná.
Podle mě je s kluky jen potíž. Třeba teď si ničím nejsem jistá a nevím co opravdu cítím a co si jen předstírám.
Myslím si,že když potkám toho pravého, poznám to a teď se mi to tak nezdá.
Asi vás takové věci nezajímají,ale teď to hodně řeším.
U mě je problém v tom, že na všechno jdu hlavou a moc o všem přemýšlím.
Můj názor už znáte,ale já váš ne. Máte co dodat k tématu? Klidně napište koment.

Můj názor na sex

20. září 2011 v 18:07 | Kacalanka
Většina puberťáků se při přečtení nadpisu usměje nebo článek rovnou odsoudí. Nechci však psát, že sex je když se ...
Podle mě je sex přirozenou součástí života. Malé děti si myslí, že slouží jen k dělání dětí.
Sex je zábava a vrchol vztahu.
Hnusí se mi sex na jednu noc. Láska k tomu prostě patří,ikdyž většina už prožila sex bez lásky.
Já své poprvé ještě neprožila a ani v nebližší době neprožiju. Ještě si musím rok a půl počkat a potom možná ...
Chci však poprvé prožít s někým, na kom mi bude záležet a budu ho milovat a naopak.
Možná ještě přidám nějakou povídku na toto téma,ale nebudu to dělat jen protože musím,ale protože chci.
Článek byl kratší něž obvykle,ale nemám co napsat.

Můj názor na školu

20. září 2011 v 18:07 | Kacalanka
Školu musel prjít každý a není to to nejhorší na světě. Stejně si většinu kamarádů najdete ve škole.
Nejsem šprt,ale škola mě docela baví a zajímají mě nové věci,které se tam dozvíme. Ikdyž ve škole patřím k těm nejlepším, zastávám názor,že jedničky nejsou všechno. Záleží na učitelých, jejich přístupu a odhodlání žáka učit se. Když totiž někdo nechce, nedokáže ho nic naučit ani ten nejleopší učitel. Je těžké učit se nebo si zvyknout na školní režim,ale všechno se dá zvládnout a ti, kteří si myslí, že vzdělání je na nic, jsou jen líní dávat pozor a pamatovat si něco.
Protože mě škola moc baví, nemůžu se moc rozepisovat,ale dá se říct, že většina lidí nemá ráda školu kvůli tomu, že tam musí chodit každý den,protože se tam učí a oni musí dávat pozor,kdyby však do školy nechodili, nudily by se.
Mám školu ráda,ale i já občas nadávám na učitele a nedávám pozor

Jsem zpět

20. září 2011 v 16:40 | kačka |  Kecy
Jsem zpátky.
stáskalo se mi po tomhle úžasném blogu. Neměla jsem se jak vypsat. Poslední članek je ze Září 2010 takže začínám po roční přestávce . fííha. jsem o rok starší, zkušenější a snad i chytřejší Usmívající se. Proto projde blog úplnou rekonstrukcí. musím si osvojit dessy a zbytek kolem blogu, takže mějte trpělivost. Snad se mi bude dařit jako dřív a s trochou optimismu to bude ještě lepší.

Pokud máte nějaké nápady na rekonstrukci nebo na různé programy, vše vřele uvítám

Vaše kacalanka
Usmívající se