Agility... Já + ?

4. května 2013 v 21:43 | Kacalan

Nějak mě to začalo zajímat. Povedlo se mi dnes vyjet kousek za město, kde se pořádaly závody v agility společně s výstavou psů.
Začátek byl na můj vkus hodně brzo a když se mi povedlo se i s kamarádkou busem dopravit až na místo, bylo půl desáté a vlasně jsme nestihly polovinu "pošlušnosti". I tak jsme však hodinku koukaly na větší či zkušenější psy a těšily se na pravé agility.
Začala štěňátka se svou primitivní tratí. Když nastoupili začátečníci, už to bylo zajímavější. Zvláště rozdíly v plemenech. Tak to pokračovalo až do expertů. Musím uznat, že ke konci jsem vážně byla nadšená a tajil se mi dech při složitějších či náročnějších tratích.

Opravdu jsem se zamilovala do chvilek, kdy pes od člověka pár metrů vedle mě přešelke mě a žačal se "tulit". Musím se přiznat, už dlouhou dobu mezi mé miláčky patří bernský salašnický a když jedno štěňátko zamířilo ke mě, byla jsem v sedmém nebi.

Došla jsem za celou tu dobu k pár zajímavým informacím.
1.Když téměř pět hodin stojíte na skoro jednom místě a pak ještě jdete se fláknout do města, bolí vás nohy. A to jsme tam nebyly na výstavu, protože nám bus jezdil jen jednou za hodinu a nám se tak už nechtělo být.
2. V sobotu odpoledne to v obchodním centru vypadá jak v domově důchodců (-podle A. jak v krematoriu...)
A konečně 3. ... asi se nějak pokusím s jedním ze svých psů (buď maličký pětiletý kříženec labradora s jezevčíkem, jež je můj miláček, rád si hraje a má na to předpoklady, nebo téměř čistokrevný labrador, který má sice dva roky, ale nějak nemá zvládnutou poslušnost) aspoň začátky agility zvládnout. Zítra jdem na to u nás na zahradě, už mám vymyšlené i nějaké ty základní skočky, na kterých je otestuju.
Uff, jdu koukat na hokej a pozorovat, jak to ti naši "blbečci" (:3) serkají. Mno, dokud tam nebude Pavelec, chybí mi to vzrůšo... O:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arthur Arthur | E-mail | Web | 5. května 2013 v 10:55 | Reagovat

Jestli budeš cvičit vaše psy, tak se s tou naší 'veverkou' přidám. :D To má tolik energie, že bys nevěřila..
..včera mě to donutilo v kuse běžet dva kiláky.. zabíjela bych pak. :D
Vážně! Stačí říct, a má mě naklusanou kdekoliv.. :3 ..jen na to asi nemá věk :D

2 Katy Katy | Web | 7. května 2013 v 15:17 | Reagovat

Tak ať ti to s hafanama vyjde :)) My máme taky retrívra a náš by to opravdu nezvládl :D umí poslouchat jen když má člověk nějaké jídlo v ruce ;) To hned podává pacičku a místo sedu si hned lehá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama