Jsem kdo jsem

19. června 2013 v 23:20 | Kacalan |  Kacalan
Stalo se to už dávno, kdy na svět přišlo malé, podviživené dítě. Na svět se dralo s měsíčním předstihem, což ho akorát připoutalo k tvrdému lůžku inkubátoru. Rostlo rychle, někdy se až s přehnanou aktivitou hnalo do věcí, na které bylo ještě krátké. Snažilo se vybojovat si na světě to nejlepší místo. Bylo hodné, aby se rodiče nemuseli zlobit a krátit si své životy zlobou. Ale i přes všechnu snahu několikrát dostalo takovovou tu výchovnou.
Jeho cesta vedla přes dětské trablé a lásky ve školce, pak jednu a nakonec druhou základní školu. PO celou dobu potkávalo mnoho lidí, kterým se chtělo zalíbit. Ale čeho je moc, toho je příliš. Byli lidé, spíše opačného pohlaví, kterým přerostlo přes srdce. Ještě jako děti se mu to snažili dát najevo. Ale ono se bálo, bylo vyděšené z toho, že by někdy mělo něco mít s někým takovým. V nouzích nejvyšších vytahovalo úrážky či až přespříliš upřímná slova, která je ranila. A toho pak dlouho litovalo. Jeden kluk tu přebýval stále. Už před čtyřmi lety se do této dívky zamiloval,a le se svou láskou to až přeháněl. Ošklivě mu to vytmavila a on smutně odešel. Ale nepřešlo ho to. další roky jí to nenápadně předhazoval, vymýšlel si lži, cpal jí svou prý holku a choval se pitomě.
Oba dospěli, tou dívkou jsem já, téměř šestnáctiletá Kacalan, deváťák na plný úvazek, stále to chtivé dítě se strachem z neznámého. A on je tu taktéž. Stále se mnou chodí to té samé třídy, střídá svů nálady, chová se jako dítě, ale něco se změnilo. Nejdřív dlouho trvalo, než ho obdiv k mé osobě přešel - ne, nejsem namyšlená, či egoistická, abych si to jen myslela - ale nakonec se z toho dostal. A pak.. kdo ví, co to způsobilo, ale role se obrátily. Začal se stávat součástí mých představ i snů, modliteb i přání. A tentokrát je to on, chladný kámen úrazu. Snad mi to vědomě vrací, ty roky bolesti, které jsem mu snad nevědomě ztěžovala. Jiná možnost není, vědět dřív, jak se cítí, mohlo být všechno jinak...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama